Oddział Położniczo-Ginekologiczno-Noworodkowy

A- A A+

Oddział Położniczo – Ginekologiczno- Noworodkowy i Blok Porodowy

Personel Oddziału Położniczo-Ginekologicznego

Ordynator oddziału – dr. n.med. Maciej Skoczylas

Zastepca ordynatora- lek. Jerzy Nowakowski

Asystenci:
lek. Elżbieta Szortyka
lek. Ewa Juszczyk
lek. Beata Konopka
Lekarze dyżurujacy na oddziale:
lek. Marta Kaczorowska
lek.Barbara Rytych
lek. Dariusz Obin
lek. Marek Tichek

Pracuje również 17 położnych z odpowiednimi kwalifikacjami oraz personel pomocniczy

W skład oddziału wchodzą:

Blok Porodowy z klimatyzacją, wyposażony w specjalistyczny sprzęd medyczny KTG, USG, pompy infuzyjne, ssaki, ciągły dostęp do tlenu oraz wielofunkcyjne, mobilne łóżka porodowe, a także sprzęd do łagodzenia bólu z użyciem gazu Entonox, który bezpiecznie i skutecznie uśmierza ból w trakcie porodu oraz wannę do porodu w wodzie.

Blok Porodowy posiada wydzieloną salę do porodów rodzinnych wyposażoną w akcesoria wspomagające i ułatwiające przebieg porodu, są to piłki, drabinki, materace, worek sacco.

Sala operacyjna z przeznaczeniem do cięc cesarskich zlokalizowana przy Bloku Porodowym co daje możliwość szybkiej interwencji medycznej w nagłych przypadkach zagrażających życiu matki i dziecka.

Oddzał Położniczy stanowią jedno i dwu-osobowe sale w systemie,,rooming-in”, które poprzez możliwość bezpośredniego, bliskiego kontaktu umożliwia nawiązanie wyjątkowej więzi między matką i dzieckiem już od pierwszych chwil po porodzie.

Wszystkie sale położnicze są w pełni odnowione, przystosowane do potrzeb i oczekiwań kobiet, a bliscy mogą ich odwiedzać przez cały dzień.

W ramach działalności Oddziału Położniczo-Ginekologicznego świadczymy również usługi medyczne w zakresie patologii ciąży w ramach , których hospitalizowane są kobiety ciężarne z ciążą zagrożoną porodem przedwczesnym lub poronieniem.

W oddziale prowadzony jest pełny monitoring tętne płodu, diagnostyka ciąży z wykorzystaniem sprzętu ultrasonograficznego. Oddział prowadzi współpracę z Bankami Komórek Macierzystych co przekłada się na możliwość pobrania krwi pępowinowej w trakcie porodu zarówno fizjologicznego jak i cięcia cesarskiego przez przeszkolony personel.

W kompleksie Ginekologiczno-Położniczym znajduje się także ginekologia zachowawcza

i operacyjna, w ramach której leczone są wszystkie schorzenia ginekologiczne kobiet.

Terapia lecznicza w tym oddziale ma charakter diagnostyczny, farmakologiczny, zabiegowy oraz operacyjny. Przy oddziale prowadzona jest Szkoła Rodzenia dla ciężarnych matek od 29 tygodnia ciąży.

Odwiedziny codziennie w godzinach 10.00-20.00. Obowiązuje obuwie ochronne.

Podziel się na: