Szpital w Opocznie ma kolejną karetkę.

1 kwietnia 2019 roku system ratownictwa medycznego zabezpieczany będzie przez dysponentów publicznych. Zarząd Powiatu Opoczyńskiego, dyrekcja szpitala oraz poseł na Sejm RP Robert Telus podejmują działania, które zapewnią odpowiednią ilość karetek pogotowia dla obsługi mieszkańców naszego powiatu. Przy wsparciu środków finansowych z budżetu państwa zakupione zostały w ubiegłym roku dwie karetki.

14 lutego b.r.do Szpitala w Opocznie przekazana została kolejna karetka. To nowoczesny ambulans wyposażony w niezbędny sprzęt do ratowania życia i zdrowia.

Symbolicznego przekazania karetek dokonali: Wicewojewoda Województwa Łódzkiego Karol Młynarczyk i Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba. Karetka ta na stałe znajdować się będzie w Żarnowie, co w znacznym stopniu przyspieszy interwencje w tamtym rejonie. Starosta Marcin Baranowski i wicestarosta Maria Barbara Chomicz przekazali wicewojewodzie i wicemarszałkowi płytki ceramiczne – obraz Matki Bożej Świętorodzinnej i Marszałka Piłsudskiego.

Te trzy karetki, lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i nowoczesny Oddział Ratunkowy w pełni zabezpieczą w tym zakresie potrzeby szpitala opoczyńskiego.