Spersonalizowane podziękowania dla personelu Szpitala walczącego z COVID-19 w imieniu Tobiasza Bocheńskiego – Wojewody Łódzkiego wręczył w dniu dzisiejszym Karol Młynarczyk – Wicewojewoda Łódzki. Dziękujemy👏🏥

A- A A+

Personel Szpitala Powiatowego im. E. Biernackiego w Opocznie otrzymał od Wojewody Łódzkiego podziękowanie za zaangażowanie w walce koronawirusem SARS CoV-2. Spersonalizowane podziękowania w imieniu Tobiasza Bocheńskiego – Wojewody Łódzkiego pracownikom szpitala wręczył Karol Młynarczyk – Wicewojewoda Łódzki w obecności Marcina Baranowskiego – Starosty Opoczyńskiego, Marii Barbary Chomicz – Wicestarosty i Anny Zięby – Przewodniczącej Rady Miasta Opoczno

W symbolicznym miejscu, bo przed tunelem sanitarnym, który pojawił się na parkingu przed opoczyńskim szpitalem w chwili powstania zagrożenia epidemiologicznego doszło dziś do podziękowania za ostatnie kilka miesięcy pracy w warunkach i w zagrożeniu, które do tej pory nie miały miejsca. 

– Sytuacja, które doświadczyliśmy nie miała miejsca od około 100 lat, a więc od czasu epidemii hiszpanki. Polska jest jednym z krajów, które najlepiej potrafiły się obronić przed obecnym zagrożeniem związanym z koronawirusem SARS CoV – 2. Podjęte przez Rząd odpowiednie decyzje zapobiegły sytuacjom, które miały miejsce w innych krajach, ale dobre decyzje rządowe to tylko połowa sukcesu, bo potrzebni są jeszcze wykonawcy. Takimi dobrymi wykonawcami była z pewnością załoga opoczyńskiego szpitala. Los tak chciał, że region opoczyński był jednym z najbardziej dotkniętych w wojewódzkim łódzkim, ale dzięki Waszej postawie udało się przezwyciężyć zagrożenie – mówił  do personelu – Karol Młynarczyk – Wojewoda Łódzki. 

Następnie Wicewojewoda osobiście wręczył pisemne podziękowania przedstawicielom personelu. Nie wszyscy mogli się pojawić, ponieważ walka z zagrożeniem epidemiologicznym trwa nadal, a na dodatek także niektórzy z pracowników przebywają na kwarantannie.  Po symbolicznym geście podziękowań poprosiliśmy personel o komentarz. 

– Bardzo się cieszę, że Pan Wojewoda znalazł czas i przyjechał do nas, do Opoczna osobiście i wręczył nam listy uznania, ponieważ jesteśmy szpitalem, który walki z Covidem prawie od początku epidemii. Mieliśmy już pierwsze zachorowania w połowie marca. Nauczyliśmy się jednak bardzo dużo, zdobyliśmy doświadczenie i teraz radzimy sobie coraz lepiej z ograniczaniem ognisk i zapobieganiem powstawania ognisk także w szpitalu. Gdyby nie oddana praca i zaangażowanie personelu pielęgniarskiego walka z COVidem była dużo cięższa i miałaby poważniejsze skutki. Bardzo dziękuje za zaangażowanie wszystkim pielęgniarkom w naszym szpitalu – skomentowała Dorota Rybińska – Naczelna Pielęgniarka.   

– Jestem bardzo wdzięczny Panu Wojewodzie, że zechciał przyjechać do nas i wręczyć dowody uznania. Ma to dla nas bardzo duże znaczenie, bo ciągle jesteśmy w trakcie walki z niewidzialnym wrogiem – koronawirusem SARS CoV-2. Cześć personelu nie mogła uczestniczyć dlatego tylko, że jest w kwarantannie i pokazuje to też dramaturgię tej sytuacji. Dlatego myślę, że to był bardzo ważny gest – powiedział Krzysztof Fatalski – Dyrektor Szpitala Powiatowego im. E. Biernackiego w Opocznie. 

Podziel się na: