11 lutego Światowy Dzień Chorego

11 lutego po raz kolejny obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go Jan Paweł  II – 13 maja 1992 r., gdy Kościół powszechny wspomina pierwsze objawienie Maryi w Lourdes. Ustanowienie przez Ojca Świętego Jana Pawła II Światowego Dnia Chorego zostało skierowane do całego Kościoła powszechnego jako wezwanie, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i na ciele oraz tych którzy im służą.

Warto w tym dniu wspomnieć te osoby, które posługują wśród chorych i cierpiących: lekarzy, pielęgniarki, wolontariuszy a także  rodziny, które z miłością opiekują się swoimi chorymi krewnymi. Przynoszą oni  ulgę w cierpieniu,  pomagają   znosić cierpliwie chorobę , dzięki nim człowiek nie czuje się osamotniony.

W Szpitalu Powiatowym w Opocznie również chcemy zaznaczyć szczególną wartość tego dnia. 10  lutego w niedzielę o godzinie 18 została odprawiona  Msza Święta w Kaplicy  Szpitala w intencji wszystkich chorych oraz cierpiących.  11 lutego przebywający w naszym Szpitalu pacjenci mogą skorzystać z sakramentu pokuty oraz przyjąć komunię świętą.

Serdecznie zapraszamy.

„Miarą  człowieczeństwa jest wielkość   troski o drugiego człowieka”