Blok Operacyjny

A- A A+

Blok Operacyjny w Szpitalu Powiatowym w Opocznie jest w przeddzień dużej budowy i rozbudowy. Kierownikiem bloku jest doktor Anestezjologii i Intensywnej Terapii Antoni Stępień Oddziałową Bogusława Drewnisz z tytułem specjalistka operacyjna. Cały zespół tworzy 20 osób w tym 15 pielęgniarek operacyjnych oraz 5 osób ( zespół pomocniczy tj. salowe)
Zespół pielęgniarski jest zespołem wykwalifikowanym, pielęgniarki posiadają kursy kwalifikacyjne instrumentariuszki. Obecnie 3 koleżanki kończą specjalizację operacyjną.

Blok Operacyjny posiada 3 sale operacyjne tj.

  • sala chirurgiczna
  • sala ortopedyczna
  • sala ginekologiczna

Trzeba nadmienić, iż jest jeszcze jedna nowa sala do cięć cesarskich, wyposażona w nowy sprzęt, tj. stół operacyjny, aparat do znieczuleń, lampa operacyjna. Znajduje się na 2 piętrze przy bloku porodowym. Sale Operacyjne w bloku operacyjnym są dobrze dopasowane. Został ostatnio zakupiony nowy aparat typu Ramie C używany do zabiegów ortopedycznych.

Sala chirurgiczna została doposażona w nowy stół operacyjny i lampę operacyjną. Lekarze wykonują zabiegi operacyjne laparoskopowo tj. zabiegi na narządach jamy brzusznej.

Podziel się na: