Pracownia Fizjoterapii

A- A A+

DANE TELEADRESOWE

•      Pracownia Fizjoterapii – ul. Szpitalna 1, Opoczno

Kto?

Numer telefonu

W jakiej sprawie?

Pracownia

📞44 755 03 79

zapisy, informacje organizacyjne



JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WIZYTY W PRACOWNI

Na zabiegi w refundowane przez NFZ niezbędne jest skierowanie lekarskie wystawione przez lekarza posiadającego umowę z NFZ. Skierowanie należy zarejestrować w ciągu 30 dni od daty wydania, po tym czasie nie mamy możliwości rejestracji skierowania, konieczna jest wizyta w placówce kierującej na zabiegi. Oryginał skierowania należy dostarczyć do naszej Pracowni. Po wpisaniu na listę oczekujących wyznaczony zostaje najbliższy termin. Istnieje możliwość rejestracji przez pocztę tradycyjną na adres Pracowni (ul. Szpitalna 1, 26-300 Opoczno) lub telefonicznie 📞44 755 03 79. Jednak w ciągu 14 dni od wpisania do rejestru oczekujących pacjent musi donieść oryginał skierowania. W przeciwnym razie, zgodnie z obecnym prawem, musimy skreślić pacjenta z listy oczekujących. Otrzymując skierowanie od lekarza warto sprawdzić, czy wszystkie niezbędne dane zostały uzupełnione – zwłaszcza:

  • rozpoznanie choroby oraz kod choroby ICD-10,
  • dane personalne pacjenta,
  • pieczęć przychodni.

Podczas wizyty fizjoterapeutycznej fizjoterapeuta dobiera zabiegi uwzględniając wskazania i przeciwwskazania dla danej jednostki chorobowej pacjenta.

Podczas pierwszej wizyty pacjent otrzymuje informację od fizjoterapeuty jak należy się przygotować do zabiegów, co należy ze sobą przynieść. Pamiętajmy wymagany jest zawsze wygodny strój (strój sportowy, zmienne obuwie sportowe). Prosimy nie zabierać kosztowności, nie odpowiadamy za przedmioty pozostawione w przychodni. Na chwilę obecną nie dysponujemy zamykanymi szafkami.


JAKIE ZABIEGI WYKONUJEMY

Zabiegi fizjoterapeutyczne są to świadczenia do wszystkich grup wiekowych pacjentów, u których wystąpiły dysfunkcje w przebiegu różnych chorób, urazów oraz dla osób niepełnosprawnych. W ofercie pełna gama zabiegów z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, masażu leczniczego oraz drenażu limfatycznego. Zabiegi ambulatoryjne, aby miały sens muszą odbywać się regularnie w określonym cyklu. W zależności od wskazań codziennie lub co drugi dzień, zwykle w cyklu 10-dniowym.

Kinezyterapia – leczenie ruchem

Podstawowa składowa terapii fizjoterapeutycznej. Nie od dziś wiadomo, że żaden lek nie zastąpi ruchu. Wykonujemy wszelkie możliwe formy usprawniania ruchem od prostych i najlżejszych ćwiczeń w odciążeniu, przez ćwiczenia bierne, czynno-bierne, czy też indywidualną pracę z pacjentem . Posiadamy również atlas do ćwiczeń siłowych.

Fizykoterapia – leczenie bodźcem fizykalnym

Stanowi uzupełnienie lub przygotowanie do leczenia ruchem. Są to m.in.:

  • popularne prądy różnego typu, takie jak TENS, galwanizacja, jonoforeza, itd. (pacjenci proszeni są o wzięcie ze sobą gazy jałowej 1mx1m)
  • magnetoterapia – leczenie polem magnetycznym niskiej częstotliwości;
  • biostymulacja laserowa;
  • sollux – wykorzystanie leczniczego działania promieniowania podczerwonego;
  • ultradźwięki (pacjent proszeni są o wzięcie ze sobą 1 rolki ręcznika papierowego);
  • tlenoterapia po Covid – 19.

Masaż leczniczy
Masaż zwykle jest odbierany subiektywnie przez pacjentów jako bardzo przyjemny zabieg, działający wręcz cuda. Wykonujemy najbardziej popularny masaż ręczny i masaż limfatyczny BOA (pacjent proszeni są o wzięcie ze sobą 1 rolki ręcznika papierowego). Pacjenci mogą przynosić również swoje ręczniki do położenia na leżankach.

Nasz Pracownia świadczy również usługi prywatnie.

Nazwa usługi komercyjnej Kod zakresu świadczeń Cena
[PLN]
Laseroterapia (5 min) REH 10,00
Zabiegi z użyciem ultradźwięków (5 min) REH 10,00
Elektrostymulacja (20 min) REH 10,00
Galwanizacja (20 min) REH 10,00
Jonoforeza (20 min) REH 10,00
Zabiegi z użyciem prądów diadynamicznych (20 min) REH 10,00
Zabiegi z użyciem prądów Tens (20 min) REH 10,00
Zabiegi z użyciem prądów Traberta (20 min) REH 10,00
Zabiegi z użyciem prądów interferencyjnych (20 min) REH 10,00
Naświetlanie lampą SOLLUX (15 min) REH 10,00
Ćwiczenia kinezyterapii różne: czynne w odciążeniu, czynne w odciążeniu z oporem, wspomaganie, czynne z oporem (30 min) REH 10,00
Masaż klasyczny – częściowy (15 minut) REH 20,00
Masaż całego kręgosłupa (30 minut) REH 40,00
Ćwiczenia kinezyterapii indywidualne (45 minut) REH 40,00

NASZ ZESPÓŁ

W pracowni rehabilitacji pracuje obecnie:

  • 6 osób z wykształceniem wyższym jako fizjoterapeuci,
  • 1 osoba jako technicy fizjoterapii

SPRZĘT, KTÓRYM DYSPONUJEMY W PRACOWNI

Sonaris S z głowicą 4 cm2

Aparat do klasycznych zabiegów ultradźwiękowych pozwala na pełną kontrolę parametrów zabiegów. Prosta obsługa oraz duża ilość jednostek chorobowych pozwala na szybsze i wygodniejsze świadczenie zabiegu.

Etius U pełna dwukanałowa elektroterapia

Uproszczona obsługa, wbudowane programy zabiegowe, nadawanie nazw własnym programom oraz automatyczne wyliczenie reobazy, chronaksji, współczynnika akomodacji wraz z elektrodami samoprzylepnymi przyśpiesza wykonanie zabiegów pacjentów oraz podnosi komfort zabiegów.

Polaris 2

Aparat do laseroterapii i biostymulacji współpracujący z sondami punktowymi. Zróżnicowane moce w zależności od potrzeb wskaźnik gotowości do pracy i sygnalizacji pracy wraz z trybem manualnym pozwala na sekwencje zabiegowe wg wskazań specjalisty.

Krzesło do masażu

Wygodne, funkcjonalne krzesło do masażu idealnie sprawdza się do masażu kręgosłupa pacjentów z przeciwwskazaniem do leżenia na brzuchu. Szerokie możliwości regulacji krzesła pozwala dopasować do wagi i wzrostu pacjenta, ułatwiając dostęp do odpowiednich partii mięśni oraz podnosi komfort i skuteczność zabiegów.

Atlas do ćwiczeń

Atlas do ćwiczeń to sprzęt, który sprawdzi się podczas wzmacniania wszystkich partii ciała. Dzięki mocnej konstrukcji, atlas jest bezpieczny i stabilny. Można na nim zwiększyć masę mięśniową, np. po zanikach mięśniowych, a także popracować z pacjentem nad jego kondycją psychoruchową.


PODZIĘKOWANIA OD NASZYCH ZADOWOLONYCH PACJENTÓW

Dodano: 2022.01.25

Witam. Chciałabym podziękować serdecznie zespołowi fizjoterapeutów ze Starego Szpitala. Przemiła atmosfera, wiele uśmiechu, wiele cennych porad jakie można tam usłyszeć to wiara w naszą młodą służbę zdrowia. A.M.

Podziel się na: