Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Ordynator / Pielęgniarka Oddziałowa

📞44 754 48 90

📞 44 754 48 89

informacje na temat stanu zdrowia pacjenta

Dyżurka pielęgniarek

📞44 754 48 91

informacje związane z pielęgnacją pacjenta

STATYSTYKA

Kto?
Numer telefonu

W jakiej sprawie?

Sekretariat Oddziału

📞 44 754 48 91

karty informacyjne, karty zgonu, wypisy ze szpitala

CZEGO POTRZEBUJE PACJENT PRZEBYWAJĄCY NA ODDZIALE ANESTEZJOLOGII I INTENSYWNEJ TERAPII

Rodzina Pacjenta proszona jest o zapewnienie choremu przede wszystkim przyborów toaletowych:

• ręczniki papierowe,
  • mydło w płynie,
  • balsam do ciała,
  • grzebień,
  • chusteczki nawilżane,
  • woda mineralna 1,5 l (NIEGAZOWANA)

CZYM ZAJMUJEMY SIĘ NA NASZYM ODDZIALE

Nasz Oddział posiada 4 stanowiska do leczenia chorych.

Pacjenci Oddziału przyjmowani i leczeni z powodu stanów zagrożenia życia, przebywają w sali wyposażonej w nowoczesny sprzęt monitorujący i leczniczy, zgodnie z obowiązującymi w intensywnej terapii standardami. Do najważniejszych elementów składających się na wyposażenie jednego stanowiska zaliczyć można: specjalistyczne łóżko elektronicznie regulowane, respirator z możliwością długotrwałej sztucznej wentylacji, system monitorowania parametrów życiowych pacjenta w tym inwazyjny i nieinwazyjny pomiar ciśnienia tętniczego krwi, Sat. Hb (saturacja hemoglobiny), wydechowego CO2, pompy infuzyjne do precyzyjnego dożylnego podawania leków. Oddział jest również wyposażony w urządzenie do zabiegów nerkozastępczych.

Oddział Intensywnej Terapii świadczy usługi dla Szpitala oraz przyjmuje pacjentów z ostrą niewydolnością krążeniowo-oddechową, niewydolnością wielonarządową, stanami septycznymi, jak również po rozległych zabiegach chirurgicznych. Dział Anestezjologii świadczy usługi medyczne w obrębie szpitala: udział w akcjach reanimacyjnych, zakładanie wkłuć centralnych, leczenie bólu pooperacyjnego, konsultacje z innymi oddziałami, znieczulenia ogólne oraz przewodowe na Bloku Operacyjnym (Chirurgia Ogólna, Ortopedia, Ginekologia i Położnictwo).

NASZ ZESPÓŁ

Kierownikiem oddziału jest Barbara Krawczyk-Tąporowska – Specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Pielęgniarką Oddziałową jest Pani Joanna Sygut – Specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki.
Personel oddziału składa się z lekarzy z drugim i pierwszym stopniem specjalizacji oraz wykwalifikowanych pielęgniarek w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.