Opoczyński Szpital będzie współpracował z Akademią Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie

W dniu 27 maja 2020 r. w Warszawie Dyrektor Szpitala Powiatowego im. E. Biernackiego w Opocznie Krzysztof Fatalski podpisł list intencyjny z Akademią Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie, reprezentowaną przez Dyrektora Generalnego Marzenę Godlewską.

Celem nawiązania kontaktu jest współdziałanie we wspólnej promocji prowadzonych przez siebie działalności.

Celem współpracy będzie również poszerzanie świadomości prozdrowotnej polegającej na prowadzeniu działań profilaktyki i promocji zdrowia, a także współpracy przy organizacji szkoleń i konferencji z zakresu tematyki związanej z działalnością edukacyjną na terenie uczelni Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie.
Zarówno Szpital jak i AEH w Warszawie nie wykluczają także współpracy w prowadzeniu działań naukowo-badawczych, rozwojowych, edukacyjnych i innych inicjatyw profesjonalnych wśród własnych klientów oraz współpracy przy organizowaniu innych wydarzeń, projektów, webinariów, których celem jest poprawa systemy zarządzania w ochronie zdrowia oraz promocja działalności prozdrowotnej.
List intencyjny obejmuje także szereg innych inicjatyw, które mogą przynieść pozytywny skutek dla obu stron jak np. współpraca merytoryczna przy projektach wdrożenia nowych kierunków studiów, wzajemnym wydawaniu referencji w stosunku do osób lub w zakresie projektów, które zostały zakończone sukcesem i odnosiły się do celów obu Stron, udzielaniu poparcia, partnerstwa i patronatów dla wspólnych wydarzeń czy projektów. To tylko kilka przykładów z wielu, które są wymienione w liście intencyjnym.

– Ochrona zdrowia naszych pacjentów jest dla nas największym priorytetem, ale aby ciągle podnosić standardy tej ochrony trzeba się rozwijać. W takiej kategorii postrzegam podpisanie listu intencyjnego z jedną z najbardziej prestiżowych uczelni ekonomicznych w kraju. Z każdej inicjatywy, która służy rozwojowi naszemu Szpitalowi można, a nawet trzeba skorzystać. Myślę, że współpraca z AEH stworzy nam więc nowe możliwości, a to przełoży się na jeszcze większe zoptymalizowanie naszych usług – podsumował podpisanie listu intencyjnego – Krzysztof Fatalski – Dyrektor Szpitala Powiatowego im. E. Biernackiego w Opocznie.