Nowe miejsce pracy dla osoby niepełnosprawnej w naszym szpitalu

SP ZOZ Szpital Powiatowy im E. Biernackiego w Opocznie przy wsparciu finansowym Powiatowego Urzędu Pracy w Opocznie dokonał zakupu nowoczesnej kosiarki samojezdnej RC 320Ts AWD typu rider wyprodukowanej przez firmę Husqvarna. Nadrzędnym priorytetem przy wyborze dostawcy i modelu było jej przystosowanie do pracy dla osoby niepełnosprawnej w stopniu umiarkowanym. Celem tej inwestycji było stworzenie stanowiska pracy dla niepełnosprawnego pracownika, który będzie zajmował się obsługą i koszeniem trawy w obrębie szpitala oraz lądowiska.

W skład zakupionej kosiarki RC 320Ts AWD wchodzą: zespół koszący C112 S300 RC, zespół bijakowy RC, przyczepka Profi (M), szczotka RC, lemiesz RC, wykaszarka 555RXT.

Poniesiony koszt na zakup tej innowacyjnej kosiarki to 65 000 zł, z czego 64 000 zł dofinansował Powiatowy Urząd Pracy w Opocznie w ramach stworzenia miejsca pracy dla osoby niepełnosprawnej.

Liczymy, że zakupiona kosiarka wraz z osprzętem będzie odpowiedzią na potrzeby naszych pracowników dbających o ład i porządek obszarów zielonych, a co za tym idzie podniesie poziomu bezpieczeństwa ich pracy. Natomiast efekt ich starań będzie przyjemny dla oczu Pacjentów i odwiedzających ich rodzin. Jednocześnie zadbany trawnik to element poprawiający wizerunek placówki. Ponadto nabyte urządzenie tnące będzie bardzo przydatne przy pielęgnacji pokaźnego obszaru zieleni stanowiącego integralną część nowo wybudowanego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych LPR. Dodatkowo sprawdza się również podczas odśnieżania.