Szkoła rodzenia

A- A A+

Przy oddziale prowadzona jest Szkoła Rodzenia dla ciężarnych matek od 29 tygodnia ciąży.

Zajęcia odbywają się we wtorki w godzinach 11.00-13.00 i 16.00-18.00.

21 lutego 2017 r. w Szkole Rodzenia działającej w naszym Szpitalu odbyła się prelekcja dla przyszłych mam.  Spotkanie prowadziła Pani Magdalena Góralczyk  z Biura Rzecznika Prasowego NFZ w Łodzi. Zagadnienia, które zostały przedstawione podczas krótkiego spotkania to:

  • prawa i obowiązki kobiet w okresie ciąży oraz po rozwiązaniu
  • dostępne świadczenia
  • szczepienia ochronne dzieci

Każdy z uczestników spotkania otrzymał drobne gadżety w postaci książki dla przyszłych rodziców, książeczki kolorowanki dla dziecka oraz inne drobnostki.

Mamy zapewnienie Pani Rzecznik NFZ, iż nasza współpraca będzie miała dalszy ciąg i przyjmie formę cyklicznych spotkań organizowanych dla przyszłych mam.

Mamo wypełnij ankietę

Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza kobiety, które urodziły w ciągu ostatnich 12 miesięcy, do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi opieki okołoporodowej oraz opieki nad noworodkiem sprawowanej w placówkach medycznych udzielających świadczeń finansowanych ze środków publicznych.

Fundusz opracował anonimową ankietę, która składa się z 42 pytań na temat opieki przed porodem, pobytu w szpitalu, a także wizyt położnej w domu po porodzie dotyczących np. planu opieki przedporodowej, przygotowania do porodu, badań diagnostycznych, kontaktu z noworodkiem, nauki karmienia piersią. Ankietę można wypełnić do połowy marca.

Celem ankiety jest zbadanie aktualnego stanu opieki okołoporodowej. Warto przypomnieć, że pierwsza taka ankieta została przeprowadzona przez Fundusz w kwietniu ubiegłego roku. Wyniki wykorzystano między innymi przy opracowaniu modelu opieki koordynowanej nad kobietą w ciąży i nowo narodzonym dzieckiem.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety na stronie internetowej Centrali NFZ: http://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/ankieta-nfz-dotyczaca-opieki-nad-kobieta-w-okresie-fizjologicznej-ciazy-porodu-pologu-oraz-opieki-nad-noworodkiem,6967.html

Zapraszamy przyszłe mamy do naszego Szpitala w Opocznie

Serdecznie zaprasza przyszłe Mamy do odwiedzenia naszego Szpitala i skorzystania z możliwości porodu          w naszym Szpitalu. Dysponujemy doskonałymi warunkami personalnymi, sprzętowymi oraz lokalowymi. Mamy nowoczesną salę do cięć cesarskich oraz porodów wyposażoną w nowoczesny sprzęt medyczny. Boksy do porodu są przytulne i gwarantują intymność pacjentek. Istnieje również możliwość porodów rodzinnych. Pacjentki mogą skorzystać ze znieczulenia gazem ENTONOX. Mają także możliwość łagodzenia bólu porodowego w immersji wodnej.

Oddział Położniczo-Ginekologiczny dysponuje salami jedno i dwuosobowymi. Nie wymagamy skierowania na nasz oddział. Nie ma również obowiązku zabierania z sobąwyprawki oraz przyborów higienicznych dla dziecka. Wszystkim dysponujemy w oddziale. Zarówno personel lekarski, pielęgniarski oraz położniczy jest wykwalifikowany i życzliwie nastawiony do naszych pacjentek. Atmosfera w oddziale jest przyjazna, miła i rodzinna.

Dyrekcja Szpitala oraz personel oddziału serdecznie zapraszają i czekają na pacjentki.

Podziel się na: