Oddział Wewnętrzny z Salą Intensywnej Opieki Kardiologicznej

W jakiej sprawie?

Gabinet lekarski

📞44 754 48 75

informacje na temat stanu zdrowia pacjenta

Dyżurka pielęgniarek

📞44 754 48 77

informacje związane z pielęgnacją pacjenta

I.O.K. – Intensywna Opieka Kardiologiczna

📞44 754 48 71

STATYSTYKA

Sekretariat Oddziału

📞44 754 48 76

karty informacyjne, karty zgonu, wypisy ze szpitala

CO ROBIMY NA NASZYM ODDZIALE?

W oddziale prowadzona jest typowa diagnostyka internistyczna, leczenie oraz edukacja chorych z zakresie cukrzycy, powikłań sercowo- naczyniowych, chorób układu krążenia. Chorzy po udarze mózgu mają zapewnioną terapię i ćwiczenia logopedyczne. Wszyscy chorzy są usprawniani ruchowo przez zatrudnionych w oddziale rehabilitantów. W oddziale istnieje sala rehabilitacyjna wyposażona w sprzęt do usprawniania chorych. Mamy dostęp do pełnego profilu badań laboratoryjnych i diagnostyki obrazowej. Współpracujemy z okolicznymi kardiologicznymi pracowniami diagnostyki inwazyjnej i wszczepiania stymulatorów serca. Oddział jest w końcowej fazie remontu. Dysponuje salami 3 i 2-osobowymi. Poszukujemy lekarza ze specjalizacją lub chętnego do specjalizacji chorób wewnętrznych również na etacie rezydenckim. Posiadamy odpowiednią akredytację.

Oddział liczy 50 łóżek. W Oddziale istnieje klimatyzowana 4 łóżkowa sala intensywnej opieki kardiologicznej. Wyposażona w kardiomonitory z pomiarem częstości tętna ciśnienia, saturacji krwi żylnej, kardiowerter-defibrylator dwufazowy, Sala intensywnej opieki kardiologicznej aparat echokardiograficzny do przyłóżkowych badań, aparat EKG, ssaki, pompy infuzyjne. Stanowiska oddzielone od siebie, każde z dostępem do tlenu. Oddział dysponuje wysokospecjalistyczną kadrą (kardiolog, diabetolog, neurolog, specjaliści chorób wewnętrznych). Do oddziału przyjmowani są pacjenci o profilu internistycznym i neurologicznym. W oddziale istnieje pracowania do kardiologicznych badań nieinwazyjnych wyposażona w specjalistyczne urządzenia (Aparat Echokardiograficzny, Test wysiłkowy, Aparaty do badań Holtera EKG, RR). Wykonywane są procedury zakładania elektrod dosercowych, kardiowersji elektrycznej, punkcji jam ciała, punkcji szpiku.

NASZ ZESPÓŁ

Kierownik Oddziału lek. Adam Śliwiński
  • Specjalista Chorób Wewnętrznych,
Lekarze:
  • lek. Anna Wieczorek–Józefiak – Specjalista Neurolog,
  • lek. Katarzyna Petrykowska – Specjalista Chorób Wewnętrznych,
  • lek. Agnieszka Giza-Cichoń – Specjalista Chorób Wewnętrznych,
  • lek. Krzysztof Popiński – Specjalista Chorób Wewnętrznych.

Rezydenci:

• lek. Ewelina Gajzler-Bociek,