23 lutego – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

📆 23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją (od 2001 roku)

👉 To okazja do upowszechniania wiedzy na temat depresji i zachęcenie chorych do leczenia. Przygotowana przez Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi kampania informacyjna ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na to, że depresja to zaburzenie psychiczne, które może dotyczyć każdego bez względu na wiek, płeć czy status społeczny.

👂 Niezbędne jest zwiększanie świadomości na temat dostępności do leczenia tej choroby, które w przypadku dorosłych realizowane jest w poradniach zdrowia psychicznego, szpitalach lub oddziałach psychiatrycznych oraz centrach zdrowia psychicznego, a w przypadku dzieci i młodzieży w ośrodkach środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej, poradniach zdrowia psychicznego oraz szpitalach lub oddziałach psychiatrycznych. Szczególnie istotny jest fakt, że aby skorzystać ze świadczeń w tym zakresie nie jest potrzebne skierowanie.

🕵️ Informacje szczegółowe na temat placówek dostępne są na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia: www.gsl.nfz.gov.pl oraz pod numerem całodobowej bezpłatnej infolinii NFZ: 800 190 590 – Telefoniczna Informacja Pacjenta.