11 lutego – Światowy Dzień Chorego

11 lutego br. po raz kolejny obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go Jan Paweł II 13 maja 1992 r., gdy Kościół powszechny wspomina pierwsze objawienie Maryi w Lourdes. Ustanowienie przez Ojca Świętego Jana Pawła II Światowego Dnia Chorego zostało skierowane do całego Kościoła powszechnego jako wezwanie, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i na ciele oraz tych którzy im służą.   W Szpitalu Powiatowym w Opocznie również chcemy zaznaczyć szczególną wartość tego dnia.

W dniu 7 lutego 2017 o godz.16.00   w Kaplicy Szpitala odbędzie się przedstawienie pt.:,, Dziewczynka z zapałkami”. Spektakl ten przygotowała młodzież z Amatorskiego Teatru Profilaktycznego ,,Droga do….”  działającego  przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opocznie pod opieką Pani Marty Milczarczyk.

10 lutego w piątek od 9.00-12.00 (I piętro budynek główny) zapraszamy wszystkich chętnych na Dzień Otwarty w Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Opocznie. Tego dnia oferujemy wszystkim zainteresowanym bezpłatne badania poziomu glukozy we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego, badanie słuchu, możliwość konsultacji z dietetykiem klinicznym. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą usług świadczonych w naszym Szpitalu.

W dniu 11 lutego o godzinie 17 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie w intencji wszystkich chorych i cierpiących. 12 lutego o godzinie 18 odbędzie się uroczysta Msza Święta w Kaplicy  Szpitala również w intencji wszystkich chorych oraz cierpiących.

Serdecznie zapraszamy.