Jesteśmy w gronie szpitali Polskiej Federacji Szpitali

Opoczyński szpital w gronie szpitali Polskiej Federacji Szpitali.

Polska Federacja Szpitali (PFSz) jest ogólnopolską organizacją pracodawców zrzeszającą szpitale niezależnie od ich struktury własnościowej, wielkości, czy modelu działania.  PFSz została założona w 2011 roku. Dziś należy do niej ponad 210 szpitali z obszaru całego kraju.

Głównym celem Federacji jest poprawa warunków działania szpitali.   PFSz działa na rzecz lepszego finansowania szpitali, wzrostu znaczenia kadry zarządzającej szpitalami, bezpieczeństwa pacjentów oraz pracowników szpitali, a także na rzecz jakości, dobrych praktyk zarządzania, edukacji oraz dobrego ustawodawstwa.

PFSz reprezentuje polskie szpitale na forum krajowym, a także międzynarodowym. Należy do Europejskiej Federacji Szpitali HOPE, która zrzesza ponad 80% zasobów szpitalnych w Unii Europejskiej.

PFSz na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Polska Federacja Szpitali wzięła aktywny udział w tegorocznym Forum Ekonomicznym w Krynicy. Prof. Jarosław J. Fedorowski, Prezes Federacji, wziął udział w trzech panelach dyskusyjnych dot. e-zdrowia, efektywności systemu oraz sieci szpitali. Profesor postulował m. in. nagradzanie finansowe szpitali za wdrażanie elektronicznej dokumentacji medycznej, a także zwrócił uwagę na szansę reorganizacji szpitali po wprowadzeniu sieci szpitali, np. na możliwość wprowadzenia oddziałów wieloprofilowych.

Członkowie Polskiej Federacji Szpitali również mocno zaakcentowali swoją obecność na konferencji.  M. in. w sesji na temat efektywności systemu oraz wspolpracy sektora publicznego i prywatnego uczestniczyli Dorota Galczynska-Zych, Dyrektor Szpitala Bielanskiego – czlonek PFSz; Zbyszko Przybylski, Prezes Zarzadu Szpitala we Wrzesni – czlonek Zarzadu PFSz; Krystyna Walendowicz, Dyrektor Szpitala Rehabilitacyjnego w Zakopanem – czlonek Rady Naczelnej PFSz;  Jaroslaw J. Fedorowski – Prezes PFSz; Barbara Bulanowska, Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – czlonek PFSz; oraz Piotr Misiak, Dyrektor Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie – czlonek PFSz.