Oddział Chirurgii Ogólnej

W jakiej sprawie?

Gabinet lekarski

📞44 754 48 85

informacje na temat stanu zdrowia pacjenta

Dyżurka pielęgniarek

📞44 754 48 88

informacje związane z pielęgnacją pacjenta

STATYSTYKA

Sekretariat Oddziału

📞44 754 48 86

karty informacyjne, karty zgonu, wypisy ze szpitala

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO POBYTU NA ODDZIALE CHIRURGII OGÓLNEJ

• Pacjent, który zgłasza się na nasz Oddział, powinien mieć ze sobą:
    • dowód tożsamości,
    • piżama, wygodne obuwie domowe (dodatkowe koszule bawełniane),
    • przybory toaletowe (chusteczki nawilżające, mydło, ręcznik, szczoteczka i pasta do zębów),
    • leki, które pacjent przyjmuje na stałe,
    • mineralna woda niegazowana,
    • swój własny kubek i sztućce.
  • Pamiętajmy, aby nie zabierać ze sobą rzeczy wartościowych, np. biżuterii oraz dużych sum pieniędzy.
  • Jeżeli rodzina odwiedza Pacjenta i przynosi coś do jedzenia, niech będzie to coś lekkostrawnego.

CZYM ZAJMUJEMY SIĘ NA NASZYM ODDZIALE

Na Oddziale Chirurgii Ogólnej leczymy rocznie około 1500 pacjentów.

Wykonywanych jest około 1000 zabiegów operacyjnych. Są to wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej. Oddział dysponuje 28 łóżkami szpitalnymi, Salą Intensywnej Opieki Chirurgicznej – Pooperacyjną wyposażoną w 4 łóżka z pełnym monitorowaniem.

Wykonywane są między innymi:
  • operacje laparoskopowe kamicy pęcherzyka żółciowego i przepuklin (pachwinowych, pępkowych i pooperacyjnych),
  • klasyczne operacje przepuklin z wszczepianiem siatek,
  • operacje żylaków kończyn dolnych,
  • operacje proktologiczne (hemoroidy, szczeliny, przetoki, torbiele okołoogonowe),
  • operacje tarczycy,
  • operacje onkologiczne nowotworów przewodu pokarmowego w tym: żołądka, jelit i odbytnicy,
  • zabiegi endoskopowe (gastroskopie, kolonoskopie, rektoskopie,
  • operacje z zakresu przypadków nagłych i po urazach klatki piersiowej i jamy brzusznej.

NASZ ZESPÓŁ

Ordynatorem naszego oddziału jest dr n. med. Michał Józefiak oraz 4 lekarzy specjalistów z zakresu chirurgii ogólnej i 2 lekarzy rezydentów po trzecim roku specjalizacji.

Członkowie zespołu należą do licznych towarzystw naukowych między innymi: Towarzystwo Chirurgów Polskich, Towarzystwo Video Chirurgii, Towarzystwo Flebologiczne, Polski Klub Koloproktologii, Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne. Aktywnie uczestniczą w licznych konferencjach naukowych w kraju i zagranicą.

W oddziale zatrudniona jest doświadczona i wykształcona kadra pielęgniarska w większości specjalistki pielęgniarstwa oraz rehabilitantka medyczna.